Sri Lanka 2017
Adams peak před deštěm

Sri Lanka 2017

Poslední „baťůžkářská“ dovolená


Nevím, jestli někdo z vás někdy jel na tkzv. „baťůžkářskou“ dovolenou. Ale musím vám říct, že je to neuvěřitelná závislost. Tento příspěvek je trochu osobnější, ale stále se týká fotografie.

Po prvé jsme se takhle rozhodli cestovat s manželem v r. 2015. A naše první cesta byla právě na Sri Lanku. Už na letišti člověk pochopí, že je to úplně jiný svět. Natož, když si sednete do taxíku – tuk tuku. Na silnici kdo netroubí = nejede. Od té doby, jsme se stihli ještě podívat do Kyrgyzstánu, což tedy byla úplně jiná dovolená a do Thajska. Asie je nám blízká a dokud tam není úplně cítit ovlivnitelnost západního světa, určitě stojí za to se tam podívat. Abyste viděli jak se tam opravdu žije = moc se nezdržovat v hlavních nebo velkých městech.

No a proč tedy poslední? Rozhodli jsme se založit rodinu a tak jsme hledali poslední adrenalinové dobrodrůžo. Abyste rozuměli, Sri Lanka je k tomu ideální. Jelikož je to ostrov, dostanete se autobusem úplně všude za hrozně málo peněz a ještě autobusy u nich jezdí tak často jako u nás metro. A to možná opravdu nepřeháním. Navíc do těchto destinací toho opravdu moc nepotřebujete. Sbalíte si baťůžek cca 40 l. Do něj hodíte hygienické potřeby, plavky, krémy, kraťasy a trička. Pokud na Sri Lance chcete jet i na Vysočinu, což tedy doporučuji … určitě si vemte i termotriko, kalhoty a triko s dlouhým rukávem protože tam je v noci opravdu zima. Nemají tam topení a nedostanete ani nijak teplou přikrývku. Navíc je hodně vlhko. Takže máte pocit že jste furt mokří. Ale stojí to za to.

Sri Lanka 2017
Pohoda u Adams peaku
Adams peak 2017
Adams peak před deštěm
Dellhouse
Čajové plantáže
Dellhouse
Sri Lanka a čajové plantáže
Čajové planáže v oparu

Úplně na severu jsme nebyli i když už tam není nebezpečno ale chtěli jsme si letos zažít více hor než měst a moře. Bohužel jsme měli letos dost smůlu a hodně nám pršelo. Jelikož už jsem byla v tom, tak jsme jeli na jih do tepla. Protože jednou v noci jsme spali na místě, kde sice byly okna ale byli mezi nimi takové díry, že by jimi mohl prolézt varan. Ale viděli jsme safari, chudší a menší města a jejich jednoduchý život. Musím říct, že mi místní lidé přijdou spokojení s tím co mají. Samozřejmě se najdou i „vyčůránci“ ale ty jsou prostě všude. Jediné co je na Sri Lance nepříjemné je to, že vás spousta lidí vidí buď jako příjem peněz a nebo jak z vás nějaké peníze vyžebrat. Což v porovnání s Thajskem, tam jste jak neviditelní.

Ale k focení. Když si někoho fotíte, tak za vámi pak přijde s nataženou rukou, že chce za fotku zaplatit. Tak trochu pozor. Na dovolenou si beru velký foťák = Nikon D700 se sklem 28-70 anebo pevnou 50.

Cestování / Travel / Blog / Sri Lanka

Sbal si baťůžek
Close Menu